Liebherr
Liebherr Exponering kylskåp FKvsl 3613
Liebherr FKvsl 3613 drickakylskåp eller ölkyl med glasdörr Obs! Denna produkt har fått det nya modellnamnet MRFvd 3511.
Liebherr FKvsl 3613 drickakylskåp eller ölkyl med glasdörr
Obs! Denna produkt har fått det nya modellnamnet MRFvd 3511. Beställer du denna vara kommer du alltså få varan levererad med det nya namnet. Produkten i sig är det ingen skillnad på.
Drickakyl med snygg design där dörren täcker hela skåpets höjd. Med denna snygga exponeringskyl slipper du panelen på toppen eller gallret under dörren.
Teknisk specifikation Liebherr FKvsl 3613
Höjd (A) | 1640mm |
Bredd (B) | 600mm |
Djup (C) | 610mm |
Öppning med handtag (D) | 650mm |
Djup öppen dörr (E) | 1180mm |
Invändigt mått | 470x440x1452mm |
Temperaturområde | +3....+15 OC |
Anslutning El | 230V, 160Watt (stickkontakt) |
Volym brutto/netto | 335/329 liter |
Antal hyllor | 5st flyttbara trådhyllor |
Avfrostning | Automatisk |
Material utv/inv | Stål (silver) / polystyrol |
Dörr | Glasdörr, självstängande Högerhängd (omhängningsbar) |
Belysniing | LED |
Lås | Ja, standard |
"
Som specialist på kylar och frysar erbjuder Liebherr ett omfattande utbud av robusta speciella apparater för kommersiellt bruk. Den unika kvaliteten, tidlösa designen och innovation som kännetecknar våra produkter är uttryck för deras många år av erfarenhet av tillverkning av moderna kylskåp.
Kyl och frys för bagerier och konditorier I bagerier och konditorier måste kylar och frysar bemästra speciella branschspecifika utmaningar. För att säkerställa pålitlig kylning av känsliga naturprodukter erbjuder Liebherr många innovativa idéer som också förenkla dagliga arbetsflöden: de invändiga beslagen är designade för att acceptera Euronorm-bageribrickor (60 cm x 40 cm och 60 cm x 80 cm). Enkel rengöring och hygien underlättas av innerfoder av rostfritt stål av 304-grad med generöst avrundade hörn och justerbara ben för enkel rengöring under apparaterna. Den höga kvaliteten på alla komponenter säkerställer att apparaterna på ett tillförlitligt sätt kan hantera även hektiska dagar arbetsflöden. Du kan lita på Liebherr professionella apparater för bagerier och konditorier – 24 timmar om dygnet en dag, 365 dagar om året.