Gel Matic
Gel Matic Giotto Mjukglassmaskin Vit
Giotto är en luftkyld mjukglassmaskin med självpastorisering och gravitationssystem. Tack vare den stora touchdisplayen är den mycket enkel att använda! Driftsäker och snygg!
Gel Matic Giotto Mjukglassmaskin vit med självpastorisering
Giotto markerar en ny era för världen av glassmaskiner. Tack vare användningen av sofistikerad teknik kan maskinen användas för att producera olika produkter, såsom glass, milkshakes, fryst yoghurt och frysta drycker. Lätt att använda och garanterar utmärkt prestanda och exakt kontroll, samtidigt som maskinens stilleståndstid minimeras och varje komponents livslängd förlängs. Giotto är inte bara en maskin, det är ett system som följer användaren i varje steg i produktionsprocessen och som garanterar prediktiv analys och assistans.
Giotto har gravitationssystem, är luftkyld och är självpastoriserande!
Teknisk information:
Kapacitet: 18 kg/timme, 240 våffla/strut/timme
Kylning: Luftkyld
System: Gravitation
Nettovolym: 18 liter
Effekt: 1200 W
Anslutning: 230 V
Mått: 300 x 760 x 680 mm
Nettovikt: 85 kg
Italienska kvalitetsmaskiner som ända sedan 1972 garanterat god glass varje servering. Detta ihop med enkel användning, skötsel och de senaste funktionerna och teknikerna gör GEL MATIC till ett solklart alternativ på mjukglassmaskiner, allt från det lilla caféet till den största glasskiosken, matkedjan eller restaurnagen.